Shqiperia

Policia shpall në kërkim ‘shëruesin’ Shefqet, ja pse akuzohet dhe sa vjet burg rrezikon

Policia e Lezhës ka referuar materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë dhe po punon për kapjen e shtetasit Sh. S., vjeç 55, banues në fshatin Pllan, të njohur si “shëruesi” Shefqet. Shpallja e tij në kërkim u bë pasi emisioni “Stop” në TV Klan, ka transmetuar pamje që e implikojnë në aktivitetin e ngacmimit seksual dhe të mashtrimit.

Disa net më parë, emisioni “Stop” publikoi pamje se si “shëruesi” Shefqet prekte burrat nga pjesët intime, duke pretenduar se çdo problem ai e zgjidhte përmes forcës së tyre seksuale. Pavarësisht nga objekti i ankesave të qytetarëve, synimi i tij është, që meshkujt të jenë të shëndetshëm dhe potentë seksualisht. Madje për këtë qëllim, nuk mungojnë as “ushtrimet demonstrative” me të gjithë ata që i drejtohen.

Ndërsa vajzave e grave ai u jepte këshilla në copa të vogla letrash me shkrime të pretenduara në gjuhën arabe, për të zgjidhur çdo hall.

Komisariati i Policisë Lezhë

Më datë 22. 11. 2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë dhe po punohet për kapjen e shtetasit Sh. S., vjeç 55, banues në fshatin Pllan, pasi emisioni “STOP” në Tv Klan, ka transmetuar pamje që e implikojnë në aktivitetin e ngacmimit seksual dhe të mashtrimit. Nenet 108/a e 143 i Kodit Penal.

OPINIONE

INTERVISTA