Shqiperia

Protesta e opozitës/ Ja akset rrugore që bllokohen sot

Partia Demokratike dhe opozita e bashkuar shqiptare kanë paralajmëruar një protestë ditën e sotme, ku qëllimi kryesor është bllokimi i rrugëve kryesore në vend si përshkallëzim i protestës së tyre dy  mujore, ku kërkojnë qeveri teknike për të siguruar zgjedhje të lira dhe të ndershme.

PD ka paralajmëruar bllokim te  rreth rrotullimi i Fushë-Milotit dhe aksi rrugor Fushë Krujë-Tiranë, akset hyrëse drejt kryeqytetit, si sheshi “Shqiponja” dhe “Rruga e Elbasanit” përfshirë edhe tunelin e Elbananit, do të tentohet që të ndalohet qarkullimi.

Protestuesit pritet të bllokojnë edhe aksin Lushnjë-Fier, për të mos lejuar levizjen e automjeteve rreth orës 11:00 deri në 12:00.

DISA NGA AKSET QË DO TË BLLOKOJË OPOZITA TË HËNËN
1. Superstradën që lidh Tiranën me Shkodrën (rreth-rrotullimin në Fushë Milot)
2. Autostrada në zonën e Fushë Krujës
3. Sheshin Shqiponja në Tirane

  1. Aksin Lushnjë-Fieri (rreth-rrotullimin e Plugut)
  2. Tuneli I elbasanit ( edhe zona e rrugës së Elbasanit)

Gazeta Impakt