Bota

“Putin është i gatshëm të takohet me Trump”

Presidenti rus, Vladimir Putin, është gati të takohet me homologun e tij amerikan, Donald Trump, në margjinat e Samitit të Azisë dhe Paqësorit në Vietnam.

Kështu ka deklaruar ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov.

“Ne dëgjojmë paralajmërimet se Donald Trump planifikon të mbajë një takim me Presidentin Putin. Putini është gati për këtë. Amerikanët e dinë atë”, tha Lavrov, raporton Tass.