Bota

Putin sfidon sistemin raketor amerikan

Vladimir Putin në një intervistë dhënë Oliver Stone ka sfiduar sistemin mbrojtës raketor të Amerikës.

Presidenti i Rusisë tha se sistemi raketor i Amerikës nuk mund të mbulojë të gjithë këtë vend. Sipas presidentin Putin ky sistem nuk mund të garantojë sigurinë dhe nuk mund të mbrojë të gjithë territorin e Amerikës. Putin gjithashtu shprehu dyshime mbi fitoren e Amerikës në luftën e gjerë mes Rusisë dhe Amerikës dhe tha se në një luftë të tillë askush nuk do të dalë i gjallë. Dokumentari ‘ Intervista me Putin” do të transmetohet më 12-15 qershor në kanalin Shoëtime./ PT

OPINIONE