Shqiperia

Radarët e Xhaçkës dhe Lleshit u fiken, duhet te shplodheshin pak….!!!4 milion euro drogë nisen drejt Italisë…

Policia italiane sekuestroi 400 kg kanabis në një gomone që po u drejtohej brigjeve të Salentos. Droga vinte nga Shqipëria.Radarët që mbikqyrin detin e që administrohen nga Ministria e Mbrojtjes dhe ajo e Brendshme ishin të fikur.

Sali Berisha i cili ka komentuar operacionin e policisë italiane, si pasojë e të cilit u arrestuan dy trafikantët shqiptarë. Nëse do të  hidhej në treg, lënda narkotike që ishte ndarë në 14 pako të mëdha, llogaritej që të kapte vlerën e 4 mln eurove.

Ja postimi i ish-kryeministrit

Vazhdon eksporti masiv i droges drejt Italise. Radaret e ndrikull Xhaçkes dhe Gjeneral Kanabisit ishin fikur, duhet te shplodheshin pak. sb

Image