Shqiperia

Radhët kilometrike në Kakavijë, Robert Gajda: Po e ndjekim me shqetësim situatën, MB e Ministria Jashtme të marrin masa

Pas radhëve kilometrike në pikën kufitare të Kakavijës, ku shqiptarët u detyruan të flenë edhe jashtë në pritje të kalimit për në Greqi, vjen reagimi i Komisionerit për Mbrojtjen dhe Diskriminimin, Robert Gajda.

Ai thotë se po e ndjek me shqetësim situatën dhe këshillon që MB e Ministria Jashtme të marrin masa pozitive.

“Po ndjekim me shqetësim situatën në Kakavijë. MB e Ministria Jashtme të marrin masa pozitive”,- shprehet Gajda./BW

OPINIONE

INTERVISTA