Shqiperia

Rama e fton në makinë, Bushati refuzon, largohet në këmbë nga MEPJ

Ditmir Bushati i ka dorëzuar detyrën si ministër i Jashtëm, kreut të qeverisë Edi Rama në një ceremoni të zhvilluar në ambientet e Ministrisë.

Pas fjalimeve të rastit, Rama dhe Bushati janë parë të largohen nga godina e MEPJ.

Ajo që bie në syë shtë refuzimi i Bushatit për të hipur në makinë me Ramën, pavarësisht ofertës së këtij të fundit.

Ai shihet teksa largohet në këmbë nga institucioni që drejtoi për 5 vite.