Shqiperia

Rama shtron drekë për ministrat dhe deputetët e PS-së

Kryeministri Edi Rama shtron sot një drekë për ministrat e kabinetit qeveritar dhe deputetët e PS-së, me rastin e festave të fundvitit. Dreka do të organizohet në një prej resort luksoz, por do të jetë tërësisht private. Të pranishëm do të jenë 13 ministrat e kabinetit qeveritar, por jo të 64 deputetët. Disa prej tyre do të mungojnë për shkak të angazhimeve të tjera që kanë. Mbetet për t’u parë nëse do të jetë i pranishëm në këtë drekë edhe ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.