Emisioni IMPAKT Opinion

Ramazani 1441 në kohën e diktaturës së koronavirusit

Ne videon me siper te xhiruar ne 25 prill 2020 apo 2 Ramazan 1441 Dr. Olsi Jazexhi tregon per perjetimet e Ramazanit ne Shqiperi. Ai flet per mbylljen e xhamive, frikesimin dhe kercenimet qe gylenistet qe kontrollojne Komunitetin Musliman te Shqiperise u bejne hoxhallareve qe te mos hapin xhamite.

Mbyllja e xhamive nga regjimi Rilindas i Edi Rames krahasohet me mbylljen qe komunistet i bene xhamive dhe kishave ne vitin 1967. Por ndersa Edi Rama me gyleniste ka arritur te mbylli xhamite, Komuniteti Orthodhoks vazhdon qe ti qendroje besnik Jezu Krishtit dhe festoi Pashken pak dite me pare. Ne video analizohen edhe 3 konfliktet boterore qe po behen ne emer te koronavirusit 1. Lufta Kine – SHBA Ketu tregohet sesi koronavirusi eshte pjese e luftes ekonomike dhe biologjike ndermjet SHBA-se dhe Kines. Sesi blloku NATO-ist po humbet luften propagandistike pasi popujt evropiane – perendimore po refuzojne rrefenjen amerikaniste. Jepet si shembull nje shkrim nga Radio Evropa e Lire e cila akuzon Rusine, Iranin dhe Kinen per lajme te rreme. https://www.evropaelire.org/a/30573021.html

Citohet Monika Kryemadhi, gruaja e presidentit Ilir Meta e cila pohon gjithashtu qe koronavirusi eshte krijuar ne laborator dhe po perdoret per eksperimente sociale.

Duke cituar Sekretarin Amerikan te Shtetit Mike Pompeo, Dr. Jazexhi tregon qe frikesimi me koronavirusin eshte pjese e nje operacioni mobilizimi mendor dhe ushtarak qe vendet e NATO-s po bejne per tu pergatitur per nje lufte nukleare apo konvencionale me Kinen:

Mike Pompeo Admits COVID-19 Is a “Live Exercise,” Trump Retorts “I Wish You Would Have Told Us”

Me pas videoja analizon:

2. Luften kunder Fese e cila po behet ne rang euro-amerikan ku po mbyllen kishat dhe xhamite dhe

3. Shkaterrimin dhe skllaverizimin qe elitat sikur Rothchildet dhe familja e Bill Gates po bejne me popujt e botes. Tregohet sesi elitat boterore sikur Rothchildet po bejne me zarat e tyre per te marre nen kontroll pasurite e popujve.

Tregohet rasti i Perandorise Osmane sesi ajo falimentoi nga borxhet qe kishte dhe tregohet rasti i Shqiperise ku qeveria Rama i ka dhene Rothchildeve manaxhimin e borxhit shqiptar:

Shpallet fituesi, Rothschild & Co do jetë këshillari për menaxhimin e borxhit

Tregohet sesi persona sikur Bill Gates po duan te imponojne vaksinimin dhe kontrollin me chip-e apo me databaza te njerezimit, sikur ne profecite biblike dhe hadithore te Mesise se Rreme apo Dexhallit dhe sesi deklaratat e Edi Rames per vaksinim masiv shkojne paralel me deklarata e elitave mbikombetare:

Citohet Libri i Zbuleses ne Bibel kapitulli 13 ku profecia biblike per Bishen e Apokalipsit me shenjen 666 i perngjan deklaratave te Bill Gatesit per vaksinime dhe kontroll masiv te qenies njerezore ne emer te luftes kunder koronavirusit:

15 Dhe iu dha t’i japë një frymë figurës së bishës, aq sa figura e bishës të flasë, edhe të bëjë që të gjithë ata të cilët nuk e adhuronin figurën e bishës, të vriteshin.

16 Veç kësaj bëri që të gjithëve, të vegjël e të mëdhenj, dhe të pasur dhe të varfër, dhe të lirë dhe skllevër, t’u vihet një damkë mbi dorën e tyre të djathtë ose mbi ballin e tyre,

17 dhe që askush të mos mund të blinte ose të shiste, po të mos kishte damkën ose emrin e bishës ose numrin e emrit të saj.

18 Këtu është urtia. Ai që ka mend, le të bëjë llogari numrin e bishës, sepse është numër njeriu; dhe numri i tij është 666.

OPINIONE