Shqiperia

Reforma në drejtësi, Rama: Armiqtë e saj e tregojnë sa rëndësi ka

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale, lidhur me votimin 3 viteve më parë të reformës në drejtësi.

“3 vjet nga votimi i ndryshimeve kushtetuese për Reformën në Drejtësi, mjafton të shohësh e të dëgjosh armiqtë e saj, për të kuptuar se sa e drejtë dhe jetike është ajo për Shqipërinë Europiane⚖️ #KrenarpërPS?dhe mirënjohës për miqtë e partnerët në këtë betejë për të ardhmen??????”