Islamofobi Shqiperia

Regjimi katolik i Edi Rames dhe Sander Lleshaj po vret hoxhe Abdurrahim Ballen

Hoxhe Armand Aliu ka botuar ne faqen e tij ne Facebook nje lajm te tmerrshem per persekutimin e klerit musliman ne Shqiperi. Ai tregon sesi regjimi kuisling katolik i Edi Rames, Etilda Gjonajt dhe Sander Lleshaj po torturojne drejt vdekjes hoxhe Abdurrahim Ballen. Ky hoxhe qe nga data 1 gusht 2020 eshte futur nen regjimin torturues 41 bis nga ministrat katolike te Rames.

Militanti socialist qe ka marre diplome ne universitetin UFO Bukurosh Malluta dhe qe eshte drejtor i burgut te Peqinit duket se eshte personi kryesor qe po shkel te drejtat e njeriut dhe torturon hoxhe Ballen. Hoxhe Balla mesa kuptohet nga postimi me poshte po privohet nga ushqimi hallall dhe ndoshta detyrohet te haje mish derri.

Ketu jane foto te Bukurosh Mallutes duke pire vere dhe bere qejf neper Evrope ne nje kohe qe te burgosurit e tij vuajne per buken e gojes:

 

Me poshte eshte postimi alarmant i imam Armand Aliut ne facebook:

Ne daten 1 gusht 2020 hoxha Abdurrahim Balla u shpall nga “drejtesia” shqiptare e Rilindjes si nje prej krimineleve me te rrezikshem ne trojet shqiptare dhe u perzgjodh per tu bere kavie e rregjimit poshterrues 41 bis i cili shkel shume te drejta njerezore. Por edhe nga mesi i te perzgjedhurve si kavie per 41 bis, ai u perzgjodh per tu poshterruar me shume nga gjithe te tjeret.

Prej dyzet ditesh ai nuk eshte lejuar te kete asnje takim me familjaret si arsye e rrezikut te pandemise por me e rendesishmja eshte se eshte privuar edhe nga nje telefonate 10 minutshe ne muaj qe i garantohet me ligj. Familjaret e tij prej dyzet ditesh nuk kane asnje lajm rreth gjendjes se tij, a eshte shendoshe apo semure, a eshte gjalle apo e kane vrare ose helmuar.

Bukurosh Malluta, drejtori i burgut te sigurise se larte ne Peqin prej dyzet ditesh po tallet me familjaret e hoxhes duke i kerkuar te plotesojne lloj lloj dokumentash per ti lejuar telefonaten mujore te cilen ja garanton ligji. Sapo ata i plotesojne, ai ju kerkon dokumenta te tjera.

Familjaret e hoxhes jane munduar me ane te familjareve te te burgosueve te tjere te mesojne ndonje lajm por gjeja e vetme qe kane mesuar eshte se GJENDJA ESHTE KEQ.

Me pare Bukuroshi ju ka deklaruar te afermve te hoxhes se: te burgosurve ne rregjimin 41 bis ju gatuhet ne vecanti dhe ushqimi i tij nuk do permbaje mish ashtu sic vete e ka kerkuar. Sot ata kane insistuar te mesojne patjeter cfare po ndodh dhe perse nuk po lejohet ti telefonoje familjes. Drejtor Bukuroshi ju ka thene se:

“ai ka tre dite qe nuk po ha asgje per arsye se ne ushqim ka gjetur nje cope mish. Po deshi le ta haje ate ushqim qe hane edhe te burgosurit e tjere. Po nuk deshi le te vdesi. Keto i them me kompetence dhe mbaj pergjegjesi”.

Me sa kuptohet, rregjimi i Rilindjes ka vendosur qe ta poshterroje hoxhen ne maksimumin e mundshem njesoj sic veproi edhe rregjimi komunist i Enver Hoxhes me hoxhallaret. Duke shkelur edhe ligjet te cilat vete i kane miratuar, ky rregjim po tregon se eshte i gatshem qe ta eleminoje ate edhe fizikisht pa ju dridhur qerpiku aspak.

Per keto arsye i bej thirrje opinionit publik, mediave, institucionit te avokatit te popullit, prokurorise se pergjithshme, ministrise se drejtesise, drejtorise se burgjeve, kryemisrit te Rilindjes, presidentit te republikes dhe gjithe organizatave te te drejtave te njeriut qe te levizin sa nuk eshte vone.

Ne rast se ndodh dicka e keqe, gjithsecili prej tyre eshte pjesetar ne nje krim te paralajmeruar.