Shqiperia

Rrëfimi “bombë” i gazetares: “Habilaj pagoi drekën e qeverisë në Llogara”

Gazetarja Anduena Llabani ka rrëfyer në emisionin “Opinion” në Tv Klan një bisedë që kishte bërë me pronarin e një restoranti të njohur në Vlorë.
Sipas gazetares ai kishte parë se si në ditën që Rama mblodhi qeverinë e re në një takim informal në Llogara ka parë një nga vëllezërit Habilaj që t’i kërkonte pronarit të restorantit ku ndodhej e mbledhur qeveria të paguante drekën e tyre.
Ai ka rrëfyer se ka parë Habilajn të nxjerrë nga xhepi një shumë të madhe parash dhe eurosh.
Sipas gazetares prokuroria ka nisur një hetim për pasurinë e Habilajve në Vlorë.