Rregulla të reja për të hyrë ne zonën Shengen, lajm i keq për shqiptarët

BE-­ja do të fillojë zbatimin e rregullave të reja, per te hyre ne zonën Shengen duke filluar të premten, më 7 prill, shkruan b92.net. Rregullat e reja kërkojnë kontrolle të rrepta të udhëtarëve dhe kanë për qëllim “mbrojtjen e BE nga terrorizmi”, shkruan transmetuesi shtetëror i Serbisë RTS. Përveç shtetasve të vendeve të treta, “qytetarët e BE­-së do t’i nënshtrohen edhe kontrolle të hollësishme në kufi, ku do te shkaktohen vonesa dhe radhe te gjata “. Fqinji verior i Serbisë, Hungaria ka paralajmëruar qytetarët e saj në lidhje me masat e reja, shkruan RTS./ Dritare.net

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne