Rajoni

Rrihet barbarisht Ziadin Sela, në spital në gjendje të rëndë

Lideri i LR-PDSH-së dhe deputet në Kuvendin e Maqedonisë Ziadin Sela është lënduar rëndë dhe sipas informacioneve jozyrtare ndodhet ne gjendje te rende per jeten, shkruan Alsat-M. Shumica në Kuvendin e Maqedonisë, e udhëhequr nga LSDM-ja e Zoran Zaevit dhe e përbërë edhe nga partitë e shqiptarëve, sot vendosi të zhbllokojë Parlamentin dhe të zgjedhë kryeparlamentarin e ri. Pas votimit të Talat Xhaferit për kryeparlamentar në Kuvend u futën përkrahësit e VMRO-së së Nikolla Gruevskit dhe sulmuan e rrahën Zaevin, Selën, si dhe disa gazetarë. Policia nuk ndërmori gj për të penguar këtë dhunë, ndërsa aktin e dënuan ambasadorët e BE-së.

Image result for ziadin sela

OPINIONE