Sport

“Rusi 2018” – Sot nisin ethet e çerekfinales

Ndeshjet e para të çerekfinales do të zhvillohen sot. Ndeshja e parë do të luhet mes Uruguait dhe Francës në stadiumin “Nizhny Novgorod”, në ora 16:00.

Në raundin e çerekfinales janë kualifikuar 6 kombëtare nga Evropa (Franca, Belgjika, Rusia, Kroacia, Suedia dhe Anglia) si dhe dy nga Amerika Latine (Brazili dhe Uruguai).

Data dhe ora e ndeshjeve çerekfinale:

6 korrik, e premte:

16:00 Uruguai – Francë (Nizhny Novgorod)

20:00 Brazil – Belgjikë (Kazan Arena)

7 korrik, e shtunë:

16:00 Suedi – Angli (Samara Arena)

20:00 Rusi – Kroaci (Stadiumi Fisht)