Bota

Rusia dhe Arabia Saudite afër nënshkrimit të marrëveshjes raketore S-400

Rusia dhe Arabia Saudite janë në një rrugë të mbarë për nënshkrimin e kontratës për furnizimet nga Rusia me sistemet mbrojtëse raketore të avancuara S-400 për Riadin,  citoi ditën e premte agjensia e lajmeve Interfax theniet e një ndihmësi të presidentit Rus Vladimir Putin.

“Bisedimet tani janë në vazhdim dhe jemi duke rënë dakord për kushtet”, agjencia Interfax citoi Vladimir Kozhin të thoshte. Ai tha se kontrata mund të nënshkruhet “në një kohë shumë të afërt”, duke mos dhënë detaje të mëtejshme./ Gazeta Impakt

burimi:nation