Bota

Rusia: Transporti i raketave S-400 drejt Turqisë do të bëhet në fund të vitit 2019-të

Ndihmësi i Kreut të Shtetit të Rusisë, Vladimir Putin, përgjegjës për bashkëpunimin ushtarak dhe teknik, Vladimir Kojin tha se sistemet raketore S-400 do t’ia dërgojnë Turqisë nga fundi i vitit 2019-të.

Pyetjes së gazetarëve se kur do të fillojë dërgimi i S-400 në Turqi, Kojin u përgjigj duke thënë: “Afër fundit të vitit 2019-të”.

Ai përgënjeshtroi pretendimet se transporti i tyre mund të bëhet në mesin e vitit 2019-të./ trt

OPINIONE

INTERVISTA