Shqiperia

Saimir Tahiri uron popullin heroik shqiptar per 28 nentorin

Ish-ministri Saimir Tahiri, i njohur ndryshe si Sajme droga dhe qe tanime eshte nen hetim per tregetine e droges ne Shqiperi me ne fund ka thyer heshtjen dhe ka treguar qe eshte edhe ai burre shteti.

Në vigjilje të 28 nëntorit, datë kur leberit nuk merreshin me rritjen e droges por tradhetuan Turqine dhe shpallen Shqipërinë, Tahiri ka uruar me një mesazh në faqen e tij të ‘Facebook’-ut. “Gëzuar Shqipërinë”.

Ky është postimi i parë i ish-ministrit pas shumë kohësh. Pas përgjimeve, Tahiri u përfshi edhe në një tjetër ngjarje, pasi biznesmenit Orest Sota iu gjeten 800 mijë euro në makinë, si dhe dy leje drejtimi për mjetet lundruese të Tahirit.

Urimi i Sajmes i ka lumturuar shqiptaret ane e mbane globit qe mezi presin festen e tyre te ndarjes nga Turqia.