Shqiperia

Shehi: Rama edhe Federatën e Futbollit e do të PS, s’e kuptoj këtë tahma

Duke komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama në Bruksel se nëse nuk kishte integrim, Ballkani kishte alternativa të tjera, publicisti Frrok Çupi i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, i konsideron të papërgjegjshme.

Pjesë nga deklaratat:

Shehi: Edhe Federatën e Futbollit e do të Partisë Socialiste. Këtë tahma për të marrë çdo gotë e lugë sipër tavoline nuk e kisha parë. Unë dua të them diçka që të shkojë në veshin e Bashës, jo çdolloj marrëveshje që bëhet shkon në favor të demokracisë.  Marrëveshjet midis personave apo partive, bëhen institucione dhe fillon të kaplojë që kanë pavarësinë vetë institucionet.

Basha ka detyrë të gjejë personazhe që të hapë letrat e të dyja palëve dhe jo t’i mbyllë ato. Ajo marrëveshje nuk duhet të zëvendësojë debatin publik e institucionet.