Bota

Shembet kisha ungjëllore, vdesin 9 besimtarë

Shembja e një godine e cila funksiononte si Kishë Ungjëllore ka vrarë të paktën 9 persona dhe plagosur 10 të tjerë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në verilindje të Perusë në rajonin Huanuco.

Siç raportojnë mediat vendase besimtarët u shtypën nga një mur i cili u shemb nga shirat e rrëmbyeshëm.

Shirat e shumtë shkaktuan rrëshqitje të dherave dhe përmbytje në disa zona.

OPINIONE