Rajoni Shqiperia

“Shengeni Ballkanit”, zhvillohet takimi Vuçiç-Rama-Zaev në Ohër

Në Ohër është duke u zhvilluar takimi mes presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kryeministrit Edi Rama dhe kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në kuadër të “Shengenit Ballkanit”.

Burime për RTV Ora nga takimi bëjnë me dije se Vuçiç për shkak të vendimeve të rëndësishme, thotë se pret sulme, por nuk u frikohet presioneve

Vuçiç: Do të përmirësoshet ndjeshëm mjedisi i investimeve. Jemi të vendosur të bëjmë më të mirën për qytetarët. Për shkak të rëndësisë së vendimeve të marra pres sulme nga palë të ndryshme, por nuk kam frikë nga presioni. /OraNews

 

OPINIONE