Shqiperia Sociale

Sherr masiv, 30 persona konfliktohen për çështje pronësie

Mat- Sherret për shkaqe pronësie janë të shpeshta në vendin, por ditën e sotme një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në fshatin Baz në Mat. Mësohet se 30 persona janë përfshirë në një konflikt me njëri-tjetrin.

Për momentin nuk dihen ende shkaqet e sakta që kan çuar në konflikt një numër të madh personash. Policia ka shkuar në vendngjarje për qetësimin e situatës dhe zbardhjen e plotë të ngjarjeve.