Shqiperia

Shëtiste me kanabis, policia arreston vajzën 13-vjeçare në qendër të Tiranës

Një 13 vjeçare nga Tirana është kapur me një sasi të vogël lëndësh narkotike, pas një kontrolli të kryer nga Policia.

Shtetases A.K, 13 vjec, në bulevardin “Zogu i Parë“, iu gjet dhe bllokua 6 gr. lëndë narkotike e llojit kanabis Sativa.


“Më datë 11.04.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për shtetasen A.K, vjeç 13, pasi në bulevardin “Zogu i Parë“, iu gjet e bllokua 6 gr. lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa. Neni 283/1 i Kodit Penal”, thuhet në njoftimin e policisë

OPINIONE

INTERVISTA