Shqiperia

Shifrat/Ja sa raste të reja u zbuluan me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 17 raste të reja nga 259 të testuar duke e çuar numrin total të të prekurve nga koronavirusi në 433.

Rastet e reja ishin në Tiranë (10), Shkodër (3), dhe nga një rast në Pukë, Lushnje, Krujë dhe Durrës.

Qytetet më të prekura janë Tiranë, Durrësi, Fier dhe Shkodra, ndërsa deri më tani janë shënuar 24 të vdekur.

Rastete e reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit

-10 raste Tiranë
-3 raste Shkodër
-1 rast Pukë
-1 rast Lushnje
-1 rast Shkodër
-1 rast Fier

/tpz