Shqiperia

Shpërthim me eksploziv në Krujë, merren në pyetje pronari i biznesit

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një biznes në Krujë.

Sipas të dhënave të para shpërthimi ka ndodhur rreth orës 00:45 në një dyqan në pronësi të Gëzim Metës në fshatin Nikël të Krujës.

Fatmirësisht nuk ka persona të lënduar vetëm dëme të mëdha materiale.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet, ndërsa ka marrë në pyetje edhe pronarin për të zbuluar nëse ka konflikte të mundshme që mund të kenë çuar në këtë akt kriminal.