Shqiperia

Shpërthim eksplozivi në Kombinat, tritoli dëmton shtëpinë

Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Kombinatit, në Tiranë. Eksplozivi shpërtheu në derën e shtëpisë së një personi të quajtur Klaudio Uka. Fatmirësisht nuk ka patur të plagosur, por vetëm dëme në dyert dhe dritaret e banesës. Banorët e zonës janë tronditur nga shpërthimi, ndërsa policia ka marrë në pyetje Klaudio Ukën për konfliktet e mundshme.