Shqiperia

Shqiptarët, përleshje me armë në mes të Athinës

Të shtëna armësh, fatmirësisht pa të plagosur.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qendër të Athinës, ku protagonistët janë shqiptarë, bëjnë të ditur mediat greke.

Tre burrat nga Shqipëria janë arrestuar në qendër të Athinës, pas një aksioni të policisë greke.

Policia tha se në mëngjes kishte marrë një telefonatë për krisma armësh dhe ishin identifikuar 3 shqiptarët.

Ata janë arrestuar në rrugën ‘Mavromatheion’.