Bota Rajoni

Shqiptari plagos 2 rumunë në Austri, helikopter e dhjetëra policë për ta kapur

Një shqiptar i Kosovës plagosi në Austri me armë zjarri dy rumunë, ndërsa njëri prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë.

Në momentin e sherrit, shqiptari dhe dy rumunët po qëndronin në kopshtin  e shtëpisë së njërit prej rumunëve, ndërsa në mosmarrëveshje e sipër shqiptari ka nxjerrë pistoletën duke i plagosur.

Mediat austriake shkruajnë se autori i dyshuar Jeton N. është kapur pas një ndjekje nga ajri me helikopter dhe në aksion kanë marrë pjesë  60 policë.

Mediat vendase shkruajnë se motivi kryesor i përplasjes me armë mes tyre ka qenë një femër dhe disa mosmarrëveshje financiare, por e gjitha do të zbardhet pasi të merren në pyetje tre të përfshirët në këtë përplasje.