Shqiperia

Situata përplasje politike tani, Llalla i përgjigjet Xhafës

Kryeprokurori Adriatik Llalla i është përgjigjur ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj sa i takon akuzave të Prokurorisë në adresë të Saimir Tahirit. Llalla tha se :

Krimi ka bërë hapa galopant në vend, situata është e tensionuar. Ne po ndjekim me vëmendje rastet e hetimeve. Detyra jonë është  të hetojmë krimin”, u shpreh Llalla.

Xhafaj tha se Prokuroria po krijon precedent të rrezikshëm dhe se po përdoret politikisht.