Bota

Sky News publikon pamjet tronditëse: ja ç’ndodh me të burgosur muslimanë ujgurë në Kinë

Sky News ka lëshuar një video të fshehtë që tregon policinë kineze duke transportuar qindra burra me sy të lidhur.

Sky News citon burime evropiane të sigurisë që pretendojnë se pamjet janë të besueshme dhe se bëhet fjalë për të burgosur muslimanë ujgurë.

Organizatat e të drejtave të njeriut akuzojnë Kinën se po mban të paktën një milion muslimanë ujgure në kampe të izoluara. /tesheshi

OPINIONE

INTERVISTA