Studentët sirianë thërrasin “Vdekje Amerikës”

Dhjetëra studentë u mblodhën sot para zyrës së OKB-së në kryeqytetin sirian, Damask, për të protestuar kundër sulmeve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj bazës ajrore siriane.

Ata mbanin pankarta antiamerikane, në të cilat shkruante “Vdekje Amerikës” dhe “Vdekje Izraelit”, raporton AP

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne