Bota

Sulm me granata ambasades ruse në Damask

Grupet terroriste të mërkurën kanë sulmuar me granata ambasadën ruse në Damask, kryeqytet i Sirisë, duke shkatërruar një pjesë të ndërtesës.

Sipas agjencisë së lajmeve IRNA, disa burime mediatike nga Siria thonë se akoma nuk është mësuar për numrin e viktimave, ndërsa ambasada ruse në Siri edhe më herët ka qenë objekt i sulmeve terroriste. Një informacion tjetër nga Siria bën të ditur se avionët e ushtrisë siriane të mërkurën në sulmet e gjera ndaj pozicioneve të grupit terrorist ISIS në provincat Raka, Dejrul Zur, në veri dhe lindje të Sirisë, kanë vrarë një numër të madh të elementëve të ISIS./ PT

OPINIONE

INTERVISTA