Bota

Sulm me thikë në Itali, shqiptari në gjendje të rëndë

Një shqiptar 34 vjeç është në gjendje të rëndë pas një sulmi me thikë të ndodhur mbrëmjen e djeshme në Genova, Itali.

Në pranga është vënë një 50-vjeçar italian.

Nga të dhënat e para, mësohet se plagosja ka ndodhur pas një sherri mes dy personave për problemet në lagje.

Shqiptari është dërguar në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë, sipas mjekëve.

Italiani është prangosur në shtëpinë e tij, që ndodhej afër vendit të ngjarjes.

Shqiptari dhe italiani edhe më parë mësohet se kishin pasur përplasje mes tyre, për të cilat ka qenë në dijeni dhe policia./Tpz