Surprizat e motit, temperaturat minus dhe bora fillojnë mbrëmjen e sotme

Orët vijuese të së dielës dhe së hënës fuqizojnë vranësirat duke gjeneruar shira të dobët në pjesën më të madhe të vendit.

Sipas Meteoalb, mbrëmja dhe orët e natës shtojnë reshjet në gjithë territorin si edhe reshje dëbore priten në zonat malore.

Në të njëjtat kushte atmosferike vendi mbetet deri mëngjesin e së hënës kur do ketë përmirësim gradual të motit duke sjellë në territor gjatë pjesës së dytë të së hënës dhe ditët në vijim, mot kryesisht të kthjellët.

Temperaturat e ajrit janë ulur lehtë mëngjesin e sotëm por një rënie me 2 – 3°C kanë pësuar vlerat termike të mesditës, rënie që vijon mëngjesin dhe mesditën e së hënës kur ekstremumet termike pritet të luhaten nga -3°C në 15°C.

NDANI KËTË POSTIM

Mund tju interesojne