EtiketeArabia Saudite

Bota

Arabia Saudite do të falimentojë

Analisti Nassim Nicholas Taleb ka thënë se Arabia Saudite do të falimentojë. Nicholas Taleb ka ndarë një postim në Twitter, pas deklaratës së Arabisë Saudite...

Opinion

Arabia Saudite po e keqpërdor Mekën

Pas vrasjes së Jamal Khashoggit, mbretëria e Arabisë Saudite ka shfrytëzuar Xhaminë e Madhe në Mekë duke përdorur imamët e saj për të lëvduar, shenjtëruar dhe...

Bota

Arabia Saudite vazhdon të hapë kinema

Një tjetër firmë në Arabinë Saudite ka fituar lejen për të ndërtuar salla kinemash. Ministria e Kulturës dhe Informacionit e Arabisë Saudite njoftoi se...

OPINIONE