EtiketeBE

Bota

Merkel propozohet për shefe të BE-së

Ish-kryeministri i Italisë Matteo Renzi beson se kancelarja gjermane Angela Merkel duhet të vazhdojë te luajë rol udhëheqës në Evropë dhe pas përfundimit të...

Bota

SHBA-BE drejt luftës tregëtare

Gazeta e njohur amerikane “The Washington Post” shkruan sot se marrëdhëniet mes BE-së dhe SHBA-së janë në një pikë delikate dhe në prag të lufte ekonomike...

Bota Opinion

Po nëse BE-ja shpërbëhet?

Prof. dr. Kudret BÜLBÜL* E ardhmja e Bashkimit Evropian ka nisur të diskutohet seriozisht prej disa vitesh për shkak të vendimit të Britanisë së Madhe për t’u...

Rajoni

BE i jep Serbisë 97 milionë euro

Ministrja e Integrimit Evropian të Serbisë, Jadranka Joksimoviq dhe Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn nënshkruan sot në Bruksel një pjesë të Instrumentit...

OPINIONE