EtiketeBirmingham

Bota

Sulm ndaj 4 xhamive në Birmingham

Gjithsej katër xhami në qytetin Birmingham të Britanisë së Madhe ishin cak i sulmit me tokmak (vare) natën e kaluar ndërsa në hetimet rreth rastit është...

Bota

Sulmohen dy xhami në Birmingham

Dy xhami në Birmingham u sulmuan me katapulë të enjten pas një përplasjeje makinash jashtë parlamentit britanik ku u plagosen tre vetë. Xhamitë Al-Hijrah dhe...

OPINIONE