EtiketeBota

Bota

FATF fut Iranin në listën e zezë

Grupi special monetar i njohur me emrin FATF pas shumë e shumë kërcënimeve më në fund ka futur Iranin në listën e tij të zezë. Sipas një njoftimi të agjencisë...

Bota

Macron: Bota është në krizë të thellë

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, është shprehur  presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi...

Bota

Frika nga një luftë e padëshiruar

Presidenti amerikan, Trump e kërcënon Iranin me asgjësim. Njerëzit në Iran kanë frikë nga shpërthimi i një lufte aksidentalisht. Atmosfera është aq e ndezur...

Bota Opinion

Bota nuk mban zi për myslimanët

Daud Noorzai Gjatë viteve të shkuara kemi përjetuar shumë sulme të tmerrshme terroriste – në botën perëndimore dhe veçanërisht në botën e tretë. Çdo sulm...

Bota

Bota ka ndryshuar polarizimin

Çelik tha se BE ka hyrë në turbulencë botërore dhe se duhet të bashkëpunojë me Turqinë për ruajtjen e stabilitetit dhe mirëqenies në botë pa u dëmtuar...

Kuriozitete

Ja sa xhami ka në botë

Një kompani nga Xhideja, Saudi, në një raport të saj ka vlerësuar se në botë ka afër 3.6 milionë xhami, apo për çdo 500 muslimanë ekziston një xhami. Në...