Etiketeemri

Rajoni

Rusia pranon emrin e ri të Maqedonisë

Rusia ka pranuar emrin kushtetues – Republika e Maqedonisë së Veriut. Këtë përmes një njoftimi e konfirmoi Ministria e Punëve të Jashtme e Federatës Ruse. Në...

Rajoni Shqiperia

Çunat e Sorosit!

Të buzëqeshur dhe jashtë protokollit “festuan” marrëveshjen për pagëzimin e Maqedonisë së Veriut.  Me investitorin George Soros u takua kryeministri i...

Rajoni

Zaev e kaloi “argjinaturën” e parë

Me 80 vota pro Parlamenti i Maqedonisë miratoi mbreme nismën për ndryshimet kushtetuese që do t’i hapin rrugë marrëveshjes për emrin me Greqinë. Deputetët e...

Rajoni

Edhe Ivanov flet për Provokacija

Zoran Zaev ka provokuar nervat e presidentit Ivanov në një intervistë për  kanalin grek ERT, kur tha se presidenti do të mbështesë marrëveshjen për emrin e...

Rajoni

“Republika qendrore e Ballkanit”

Agim Vinca Kontestit midis Greqisë dhe Maqedonisë për emrin e kësaj të fundit duket se po i vjen fundi. Shqiptarët, natyrisht, nuk mund të jenë indiferentë...