EtiketeFrancë

Bota

Çavuşoğlu nesër vizitë në Francë

 Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu nesër do të realizojë një vizitë zyrtare në Francë. Në një deklaratë me shkrim nga MPJ e Turqisë...

Bota

Francë, evakuohet kampi i refugjatëve

Policia franceze ka evakuuar rreth 600 persona që jetonin në një kamp refugjatësh në qytetin Nantes në veriperëndim të vendit. Sipas lajmit në mediat franceze...

Bota

Francë, evakuohet kampi i emigrantëve

Policia franceze ka evakuar rreth 800 emigrantë të cilët jetonin nëpër tenda dhe baraka në Grande-Synthe. Në një deklaratë me shkrim nga prefektura Grande...

Bota

Mbështetje për Palestinën në Francë

Me thirrjen e “Platformës Palestineze” të cilën e përbëjnë një numër i madh i organizatave joqeveritare, janë organizuar protesta në qendrën Kleber në...

Bota

Franca deporton klerikun salafi

Marsejë: Franca deportoi një predikues mysliman me ndikim, xhamia e të cilit në qytetin jugor të Marsejës u mbyll vitin e kaluar bazuar në akuza mbi nxitjen e...

Bota

Emigrantët rrihen për ushqime

Të paktën pesë emigrantë janë lënduar në qytetin port të Francës në Calais, pas një përleshjeje mes afganëve dhe eritreanëve. Katër të rinj nga Eritrea të...

Bota

Arrestohen femrat me hixhab në Francë

Në qytetin Kane, policia franceze ka arrestuar 10 femra me hixhab. Këto femra janë arrestuar për shkak të veshjes së burkinit në qyteti bregdetar. Burkini...

OPINIONE

INTERVISTA