EtiketeIRAN

Bota

Hamaney: Trump po gabon

Lideri suprem i Iranit, Ali Hamaney tha se përveç SHBA-ve nuk duhet besuar as tre shteteve tjera evropiane nënshkruese të marrëveshjes bërthamore, Britanisë së...

Opinion

Protestat në Iran dhe synimet e tyre

Nga: Atullah Rexhepi Një kohë të gjatë është trumbetuar se në Republikën Islamike të Iranit mungon demokracia dhe shprehja e lirë e fjalës, ku një gjë e tillë...

Opinion

Dy qëndrime në lidhje me Iranin

nga Alptekin Dursunoğlu    Në të dyja qëndrimet që janë mbatur në lidhje me protestat në Iran përmbajnë të vërteta të pamohueshme. Megjithatë, vetëm njëra...

Opinion

Lufta kundër Katarit

Olsi Jazexhi Embargoja që diktatura e Arabisë Saudite dhe satelitët e saj të Bahreinit, Emirateve Arabe, Maldivet dhe Mauritania, sëbashku me diktaturën e...

Opinion

Abu Trump al-Amriki

I zënë ngushtë në shtëpi në një luftë “bëje ose vdis” (ose “gjueti shtrigash”) kundër fraksioneve të fuqishme të Shtetit të Thellë, Presidenti Tramp, në...

Opinion

Çfarë po mendon Xhon Mekein?

Michael Rubin Senatori Xhon Mekein e ka bërë guximin dhe qartësinë morale një shtyllë të karrierës së tij politike. Ai ka qenë i hapur në avokimin e tij për...

OPINIONE