EtiketeJuan Guaido

Bota

Maduro shpall marrëveshjen me opozitën

Qeveria e Venezuelës dhe pesë liderë të partive opozitare njoftuan se kanë ranë dakord për fillimin e një procesi të ri të dialogut për të zgjidhur problemet...

Bota

Pompeo: Maduro i ka ditët e numëruara

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo u shpreh i bindur se “Maduro i ka ditët e numëruara”. Sekretari Pompeo gjatë pjesëmarrjes në një program të kanalit...

Bota

Bolton kërcënon haptazi Venezuelën

Këshilltari i Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për sigurinë kombëtare, John Bolton tha se do të përgjigjen ashpër ndaj ndonjë...