EtiketeKadare

Shqiperia

Gazetari sulmon Kadarenë

Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale, gazetari Basir Çollaku ka “sulmuar” shkrimtarin Ismail Kadare, se pse sipas tij nuk ka reaguar në lidhje me...

Shqiperia

Debati Lubonja vs Kadare

Përplasja Lubonja vs Kadare të bën të kuptosh se demokracia që pretendohet se kemi është një projeksion postkomunist. Debati të bën të reflektosh në atë se ajo...

Opinion

Kadare – ky racist etnocentrik!

Halil Matoshi Miti (komunist) i Ismail Kadaresë nuk i vyen gjë askujt dhe më së paku kosovarëve, të cilët duke ikur nga liria që nuk ia zbërthejnë dot...