Etiketekinema

Bota

Arabia Saudite vazhdon të hapë kinema

Një tjetër firmë në Arabinë Saudite ka fituar lejen për të ndërtuar salla kinemash. Ministria e Kulturës dhe Informacionit e Arabisë Saudite njoftoi se...

Kultura Sociale

Racizëm në kinema

Aktori britanik Ed Skrein është tërhequr nga roli i tij në filmin e ri “Hellboy”, pas polemikave të mëdha që shkaktoi përzgjedhja e tij për interpretimin e një...