EtiketeKriza Politike

Shqiperia

Rama do pushtetin, jo Kushtetutën

Nga Desada Metaj Nëse do të kuptosh se ç’po ndodh me krizën politike në Shqipëri, së paku duhet të dish të lexosh Kushtetutën ose të gjesh kohë dhe durim të...

Rajoni

Kriza politike paszgjedhore

Ende pa u certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të 11 qershorit, partitë dhe koalicionet parazgjedhore kanë nisur të flasin se kush do të mund ta bëjë qeverinë e...

Shqiperia

Basha: Do të shkoj në dialog, por…

Kryetari i PD Lulzim Basha ka folur sot në “çadrën e lirisë” për ardhjen e negociatorëve të PPE-së në Shqipëri për të ndërmjetësuar krizën politike. Basha...