Etiketekrize

Shqiperia

Si u zhyt Shqipëria në krizë

Në prag të zgjedhjeve lokale, vendi duket se është zhytur edhe në një krizë konstitucionale me mungesën e Gjykatës Kushtetuese. Gjykata Kushtetuese në Shqipëri...

Bota

Macron: Bota është në krizë të thellë

Bota po kalon në një krizë të thellë, dhe mund të jetë në prag të një kohe të luftës, është shprehur  presidenti i Francës, Emmanuel Macron gjatë një fjalimi...

Bota

Erdoğan: Çdo krizë sjell shumë mundësi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan është shprehur se nga mendja asnjëherë nuk duhet hequr e vërteta se çdo krizë sjell shumë mundësi. Në një takim me...

Rajoni

Kuvendi, nga kriza në krizë

Fillimi i punës së legjislaturës së gjashtë të Kuvendit të Kosovës , ka reflektuar shenjat e para të një krize të re, thonë analistët politikë. Situata e...

Opinion Shqiperia

Krizë apo ‘fake news’

Kthimi i rrjedhës dramatike që ka marrë vendi, nuk mund të kryhet me zgjedhje normale, sikurse thotë Rama, por duke e shfrytëzuar këtë krizë politike që ka...