Etiketeluftë

Opinion

Dy standarde edhe në rajonet e luftës

nga Paweł Pieniążek Historitë e vërteta të njerëzve në luftë vështirë se shiten, sepse ato nuk janë spektakolare. Dhe ata që e kanë vështruar luftën nga afër...

Bota

A janë SHBA afër luftës bërthamore?

SHBA-ja kurrë nuk ka qenë më afër luftës me Korenë e Veriut, deklaroi sot ish-shefi i ushtrisë amerikane Mike Mullen. Ai shtoi se presidenti Donald Trump...

Opinion

Luftë klase e kazanit të corbës

Nga Xhafer Sadiku Midis atyre që me te drejte e këshillojnë Bashën për të reformuar formacionin politik që ai drejton, nuk mungojnë as pinjollët e kriminelëve...

Opinion

Dyqanxhinjtë në luftë

George Orwell Flakët e verdha të armëve po ndriçojnë qiellin, ciflat po kërcasin mbi çatitë e shtëpive dhe Ura e Londrës po bie, po bie, po bie. Çdokush i aftë...

OPINIONE