EtiketeMevlut Çavusoglu

Bota

Çavusoglu takon homologun iranian Zarif

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu, takoi në Stamboll homologun iranian Mohammad Javad Zarif. Sipas burimeve diplomatike, Çavusoglu dhe Zarif u...

Bota

Shefi i NATO-s do të vizitojë Turqinë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg do të vizitojë Turqinë. Në Ankara Jens Stoltenberg do të vijë në 11 tetor dhe do të ketë takime me...