EtiketePresidenti

Bota

Bolivi – Dorëhiqet Presidenti Evo Morales

Presidenti i Bolivisë Evo Morales njoftoi se ka dhënë dorëheqje nga posti i Presidentit të vendit me kërkesë të ushtrisë dhe me qëllim të vendosjes së paqes në...

Bota

Presidenti Erdogan sot viziton Rusinë

Presidenti Recep Tayyip Erdogan me ftesë të Presidentit të Federatës së Rusisë, Vladimir Putin sot do të zhvillojë një vizitë zyrtare njëditore në këtë vend...

Bota

Trump i jep kohë Iranit për negociata

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump i dha kohë Iranit për negociata, ndërsa e kërcënoi edhe me sulm. Sipas lajmit që përcjell agjencia...