EtiketePresidenti

Bota Opinion

Samiti Trump-Putin në Helsinki

*Can ACUN Takimi i zhvilluar në kryeqytetin Helsinki të Finlandës mes Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump dhe Presidentit të Rusisë...

Bota

Rusia përshëndeti samitin Trump-Jong-un

Zëdhënësi i Presidencës së Rusisë (Kremlin), Dmitriy Peskov deklaroi se vendi i tij ka mirëpritur samitin e Singaporit mes Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump...

Bota

Hamaney: Trump po gabon

Lideri suprem i Iranit, Ali Hamaney tha se përveç SHBA-ve nuk duhet besuar as tre shteteve tjera evropiane nënshkruese të marrëveshjes bërthamore, Britanisë së...

OPINIONE

INTERVISTA